30+ powszechnych nawyków higienicznych, które w rzeczywistości nie są dla nas dobre

Hacki higieniczne

Są pewne rzeczy, które robisz każdego dnia, aby upewnić się, że jesteś czysty i higieniczny. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że jesteś tak czysty, jak to tylko możliwe, możesz przyjrzeć się swoim nawykom higienicznym. Niektóre z nich mogą wyrządzać więcej szkody niż pożytku!

Jak długo można używać ręczników?

Ręczniki materiałowe stały się popularne nie bez powodu. Brak konieczności ich wymiany za każdym razem, gdy ich używasz, jest wielką zaletą z wielu powodów. Jednak łatwo jest zostawić wiszący ręcznik i zapomnieć o jego wymianie.

Jak długo można używać ręczników?
Jak długo można używać ręczników?

Po pewnym czasie ręcznik nie jest już tak higieniczny, jak wtedy, gdy po raz pierwszy wyciągnąłeś go z szafy z bielizną. Zwłaszcza jeśli osuszasz się nimi po prysznicu, wilgoć może przyciągać bakterie. Powieś je do wyschnięcia i pierz co kilka użyć.

Suszenie się

Kiedy wychodzisz spod prysznica, pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie robisz, jest wysuszenie się przed ubraniem. Jeśli się spieszysz, możesz po prostu wysuszyć się “wystarczająco”.

Suszenie się

Pomimo tego, jak wygodne może się to wydawać, będziesz chciał poświęcić czas na dokładne wysuszenie się przed ubraniem. Wynika to z całkiem dobrej zasady: jeśli zatrzymasz wilgoć, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zaprosisz bakterie, grzyby i nie tylko.

Kolejna uwaga na temat brania prysznica

Kiedy wskakujesz pod prysznic, możesz mieć przeciwko sobie coś więcej niż tylko nawyk używania ręcznika. Sposób mycia szamponem również może mieć znaczenie. W rzeczywistości chodzi o to, jak często myjesz włosy.

Kolejna uwaga na temat kąpieli pod prysznicem

Nie należy jednak przesadzać z myciem włosów. Dobrym pomysłem jest zbadanie potrzeb swojego rodzaju włosów, aby znaleźć równowagę, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Nie zapomnij o dłoniach i stopach

Wydaje się, że powinno to być oczywiste, ale w rzeczywistości jest to bardziej powszechny błąd higieniczny, niż mogłoby się wydawać. W końcu nikt z nas nie jest nieomylny.

Nie zapominaj o dłoniach i stopach

Mimo to, jeśli nie upewnisz się, że myjesz całą swoją osobę pod prysznicem, nie będziesz tak czysty, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że powinieneś upewnić się, że pod prysznicem myjesz ręce, stopy i każdą inną część ciała.